Většina řezaných květin v českých obchodech pochází z Keni, Kolumbie, Ekvádoru, Thajska, Indie a Jižní Afriky. Po mezipřistání na květinových burzách v Nizozemsku, cestují dál do Evropy.

Kromě této zdlouhavé cesty jsou tyto květiny pěstovány pro nás v nepředstavitelných sociálních podmínkách, kde se o ně starají místní pracovnice za směšnou mzdu. Květiny jsou ošetřovány chemickými postřiky, aby byly co nejdokonalejší.

Ještě Vám ty krásné a dokonalé květiny připadají tak přitažlivé?

Většina našich zákazníků zná naše rozevláté „alá“ luční kytice. Po delších úvahach jsme dospěli k názoru, že bychom chtěli k našim kyticím připojit bonus v podobě tuzemských květin od místních pěstitelů. Líbí se Vám představa voňavé kytice, která byla při svém růstu obletovaná motýly, včelami a místními farmáři s motyčkou místo roundapu či jiné chemie. Nám ano, a proto jsme oslovili několik regionálních pěstitelů, abychom mohli našim zákazníkům takové kvítí v našem ateliéru nabídnout. Celý sortiment nepůjde zařadit najednou, ale věříme, že krůček po krůčku si tyto květiny cestu k našim zákazníkům najdou.

Podpořme společně místní farmáře a buďme citliví k přírodě. Každá snaha se počítá.